Copyright ©2022 Fundacja ArtSystem

Dane do przelewu:

Fundacja ArtSystem

97 1140 2004 0000 3902 8199 1338

 

 

Kontakt:

tel. 500 122 929

e-mail: kontakt@festiwalgaudium.pl

adres: ul. Rynek 18, 20-111 Lublin

 

Świąteczna pomoc dla Hospicjum Małego Księcia

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia od 1997 roku zapewnia bezpłatną całodobową opiekę medyczną najciężej chorym dzieciom w ich domach w Lublinie oraz w województwie lubelskim. Hospicjum umożliwia pobyt dziecka W DOMU przy zachowaniu wysokich standardów opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej oraz duchowej. 

Dodatkowo prowadzimy Oddział Stacjonarny w Domu Małego Księcia, obejmujący opieką dzieci, które z różnych powodów nie mogą otrzymać opieki w domu oraz hospicjum perinatalne, wspierające rodziców, oczekujących na narodziny chorego dziecka.

Opieką obejmujemy 50 dzieci i młodzieży, które mieszkają na terenie woj. lubelskiego oraz 8 dzieci w hospicjum stacjonarnym w Lublinie. Dodatkowo pod naszą opieką znajdują się Podopieczni ewakuowani z hospicjów na Ukrainie - obecnie przebywa u nas 22 pacjentów z Ukrainy wraz z rodzinami.

Celem opieki hospicjum jest poprawa jakości życia Podopiecznych, poprzez otaczanie ich specjalistyczną opieką medyczną, psychologiczną, pedagogiczną, socjalną, duchową. Opieka jest bezpłatna dla rodzin Podopiecznych. Finansujemy zakup leków oraz specjalistycznego sprzętu medycznego, który funkcjonuje w domach dzieci lub na oddziale stacjonarnym. W codziennej opiece nad Podopiecznymi zapewniamy również środki pielęgnacyjne i higieniczne.

Udaje nam się nie tylko ograniczać ból odczuwany przez Podopiecznych, ale także wnieść do ich życia radość poprzez spełnianie ich dziecięcych marzeń. 

Pomóż nam pomagać i wesprzyj naszą zbiórkę.

Pomagam !